Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
May 02, 2011

Pamokos šokio žingsneliu

Balandžio 29 dieną 72 Lietuvos mokyklose, dalyvaujančiose sveikatingumo projekto "Sveikatiada" veiklose, vyko šokio pamokos "Judame visi", skirtos paminėti Tarptautinę šokio dieną. Mokiniai kartu su mokytojais mokėsi naujų šokio judesių, demonstravo specialiai šiai dienai išmoktus šokius.

"Šokio diena - tai dar viena bendra šventė mokiniams ir mokytojams, kurioje harmoningai liejasi šokio fantazija su sportine veikla. Vienose mokyklose skambėjo "Boogie Woogie", kitose buvo improvizuojama kuriant naujus, originalius šokius," - pasakojo Kristina Tylaitė, "Sveikatiados" vadovė.

Žaneta Staniulienė, Vilniaus Jeruzalės vidurinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistė džiaugėsi vaikų iniciatyvumu. "Mokykloje jautėsi didelis sujudimas, susidomėjimas renginiais. Septintokai patys parengė naujus šokius ir jų mokė savo bendramokslius ir mokytojus. Ypač džiugu, kad organizuojant šventę aktyviai dalyvavo Mokinių tarybos atstovai.".

Sveikatos specialistai tvirtina, kad judėjimas ir sportas - būtina žmogaus kasdienio gyvenimo dalis. Kaip vieną iš fizinio aktyvumo formų jie siūlo šokį. Šokis suteikia ypatingos energijos, yra sukaupęs kultūrinių, istorinių vertybių. Judėjimas ir muzika yra patrauklūs ir mažam, ir vyresniam, o ritmingas šokis yra ne tik gražus pažiūrėti, bet ir įtraukia į savo užburiantį sūkurį.

Šokio, kaip fizinio aktyvumo formos, nauda žmogaus organizmui yra neabejotina. Jis suteikia galimybę lavinti kūną ir garantuoja smagų laiko praleidimą. Šokis stiprina kūno raumenis, tad gali paįvairinti sportinę veiklą, bendrą fizinį aktyvumą. Taip pat, šokant lavinama koordinacija, laikysena, bendravimo ir socialiniai įgūdžiai. Šiam užsiėmimui nereikia ypatingų fizinių duomenų ar talento, tad išmokti šokti gali kiekvienas. Be to, tai ne tik naudingas, bet ir malonus fizinis krūvis.

Article Type