Galimybė įsitraukti kuriant vidinę kultūrą įgalina žmones
„Kalbėti galima daug, kaip ir ką reikėtų daryti, tačiau esmė – imtis iniciatyvos ir iš tiesų veikti. Tai mes ir padarėme – įtraukėme vadovus ir darbuotojus į atvirą dialogą ir kartu išsigryninome, kas mums visiems yra svarbiausia ir kur norime eiti, kaip kurti mūsų įkvepiančios, laisvos bendrystės branduolį įmonėje“, – pasakoja Personalo vadovė Baltijos šalims N. Piparienė.
Vienas atsiradusių pokyčių po šių komandos pokalbių – laisvė darbuotojams kurti vidinę kultūrą patiems, siūlant savo idėjas ir iniciatyvas, įgyvendinant jas. Įmonėje daugiau nei dvejus metus veikia darbuotojų iniciatyvinė grupė, kuri išsikėlė tikslą prisidėti prie neformalios darbo aplinkos kūrimo. Kaip pasakoja N. Piparienė, vienas ryškiausių projektų – darbuotojų įsitraukimas vykdant biuro renovacijos projektą, kurį gyvendinant ypatingas dėmesys skirtas virtuvei įrengti.
„Tikėjome, kad tai bus ne tik vieta, kur susitiksime kartu atsigerti kavos, bet ir gaminsime, ragausime įvairius patiekalus. Ir nesuklydome – dabar tai centrinė biuro vieta. Kai čia pasklinda kepamų bandelių kvapas arba ryte į orkaitę pašaunamas kugelis, visi džiaugiasi pietų pertrauka kartu. Esame įsitikinę, kad įtraukianti ir draugiška atmosfera padeda kurti stiprią komandą, kuria didžiuojamės“, – pasakoja Natalija.
Pasak jos, žmonių įgalinimas patiems priimti sprendimus dėl vidinės kultūros puoselėjimo – svarbus „Nestlé Baltics“ pokytis, sukūręs tvirtą pamatą gerai darbuotojų savijautai. „Tikiu, kad tokia praktika veikia ne tik pas mus, bet ir kitose įmonėse, o jeigu tai dar neišbandyta, manau, kad verta tai padaryti. Tai leidžia darbuotojams atsiskleisti, įsitraukti, įgalina juos imtis iniciatyvos. Taip pat labai svarbu nepamiršti, kad, sudarant sąlygas darbuotojams patiems priimti sprendimus, pakeliui gali pasitaikyti ir klaidų. Tačiau mes jas priimame, leidžiame jas daryti ir nuolat sakome, kad klaidos – geriausios pamokos, leidžiančios sukaupti patirtį“, – sako Natalija.