Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

„Skanauk gyvenima“ treneriu patarimai

Back to Press releases
Nestlé Baltics, Vilnius,
Gegužė 31, 2012

NESTLE pasirengimo treniruotės „Skanauk gyvenimą“

„Nestle Baltics“ skatina visus Lietuvos gyventojus savo sveikata ir gyvenimo gerove susirūpinti jau dabar. Sveikas gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas ir išmintinga mityba – kertiniai ilgaamžiškumo akmenys.

„Nestle Baltics“ kartu su „Vilniaus maratonu 2012“ organizuojanti pasirengimo maratonui treniruotes „Skanauk gyvenimą“ pristato atmintinę kiekvienam norinčiam prisijunti prie sveiko gyvenimo idėjos. Vos kelios minutės kasdien, skirtos dvasios ir kūno ugdymui, leis ne tik sustiprėti fiziškai, pagražinti kūno linijas, tačiau ir psichologiškai pasirengti gyvenimo išbandymams.

Gera savijauta ir sustiprėjusi sveikata lydės kiekvieną, kuris vadovausis paprastais, tačiau itin naudingais sveiko gyvenimo būdo receptais.

Trenerių patarimai bėgiojantiems

„Bėgikas turi gyventi labai paprasto žmogaus gyvenimą, saikingai valgyti paprastą maistą, gerti tyrą vandenį“.


 

Neskubėkite

Be gailesčio padarykite laiko reviziją, atmeskite neesminius užsiėmimus. Kokybė, o ne kiekybė svarbu. Paprastinkite gyvenimą ir jis taps pilnesnis, kokybiškesnis.

Užsibrėžkite tikslą

Daugelis pradedančiųjų bėgikų neturi aiškaus tikslo. Jiems reikia draugų, emocijų, nori numesti svorį, nuimti stresą po darbo dienos. Mes visi praeiname panašias stadijas, nes nedrįstame svajoti. O jūs pasvajokite. Koks nuostabus jausmas yra svajonės išsipildymas. Kaip ten bebūtų, jei jūs pradėjote bėgioti, galiu pasakyti, kad jums iškilo poreikis keistis.

Turėti tikslą – tai kaupti energiją, kuri leis tą tikslą įgyvendinti. Palaikykite motyvaciją. Ji nebus visada stipri.Higiena

Po kiekvienos treniruotės reikėtų skalbti visus rūbus. Nemalonus prakaito kvapas treniruojantis grupėje gali sutrukdyti jums susirasti draugą ar draugę. Tačiau su parfumerija reikėtų elgtis atsargiai.

Kaip pradėti?

Pradėkite lėtai ir po truputį ilginkite nuotolį. Patyrę bėgikai bėgioja kasdien ir po kelis kartus. Pradžioje jums pakaks 3-4 kartų per savaitę. Pradedantieji turėtų vertinti poilsio dienas. Treniruočių procesas yra ne tik sunkus darbas, bet ir tinkamas poilsis. Menas – jų derinys.

Pirmi žingsniai į orientuotą į tikslą bėgimą yra ėjimas, tol kol jūs galėsite lėtai bėgioti. Pirmas jūsų matas yra malonumas. Pradžiai geriau pasirinkite lygias trasas, nes pakilimai – tai  papildomas krūvis, kas pradedantiesiems būna sunku. Pagrindinė bėgimo greičio taisyklė yra tokia, kad jūs bėgimo metu laisvai galėtumėte kalbėtis su savo bėgimo partneriais.

Kitą dieną po pirmo bėgimo jūs, tikriausiai, jausite sukietėjusius raumenis, bet palaipsniui tai praeis. Po poilsio dienos jūs jausitės geriau. Greitai jūs pasijusite geriau ir kils noras bėgti greičiau ir toliau. Atsargiai! Jei jūs bėgsite per greitai ir neduosite kūnui pakankamo poilsio, jūsų rezultatai trypčios vietoje ar net smuks. Praktika rodo, kad 3-4 kartai per savaitę yra tas aukso vidurys, kuris leidžia gana greitai progresuoti ir nekelia problemų. Pradėti nuo bėgimo-ėjimo  pagal savijautą iki 30 minučių. Po mėnesio krūvį iš lėto galima didinti.

Ar sveika yra bėgioti?

1. Bėgimas mažina kraujo spaudimą ir mažina infarkto riziką.

2. Jis stiprina jūsų imuninę sistemą.

3. Fizinis aktyvumas padeda reguliuoti insuliną, o tokiu būdu jūsų alkis ir apetitas atitinka jūsų kūno poreikius.

4. Didėja raumenys, mažėja riebalų kiekis. Didėja bazinis metabolizmas, tuo mažindamas jūsų viršsvorio šansus.

5. Saikinga ištvermės treniruotė aktyvina hormonų veiklą, didina libido.

6. Bėgimas stiprina raumenis ir skatina kraujo cirkuliaciją kojose, o tai yra apsauga nuo celiulito.

7. Bėgimas skatina kaulų mineralų didėjimą, o tai mažina osteoporozės riziką.

8. Bėgimas yra vienas iš geriausių Alzheimerio ligos prevencijos būdų.

9. Kelia neurotransmiterių  noradrenalino, dopamino ir serotonino lygį, o tai reiškia, kad bėgikai rečiau patiria nuotaikos svyravimus.

10. Bėgimas didina antistreso hormono DHEA  kiekį, kuris daro jus labiau atsipalaidavusiais ir laimingesniais.

11. Jūs miegosite geriau, tuo pačiu jūsų kūnas efektyviau atsinaujins.

12. Gerės jūsų plaučių funkcionavimas.

13. Bėgimas gerina riebalų lygius kraujyje.

Daugiau informacijos: www.facebook.com/Vilniusmarathon


Article Type