Sort by
Sort by

Kviečia moteris jungtis prie bendruomenės: visą vasarą – nemokamos dviračių treniruotės

Treniruotės

Kviečia moteris jungtis prie bendruomenės: visą vasarą – nemokamos dviračių treniruotės 

Dviračių entuziasčių bendruomenė „Minam 100“ šiemet jau trečią kartą kviečia jungtis prie nemokamų vasaros treniruočių moterims bei aštuntą kartą kviečia į rudenį vyksiantį 100 km mynimą. Pasak idėjos sumanytojos, „VitkusClinic“ vadovės Vitos Vitkutės-Degutienės, tokios iniciatyvos, kaip ši – puikus būdas ne tik atrasti bendraminčių, bet ir skirti kokybiško laiko sau. Tam pritaria ir, jau keletą metų prie minančiųjų moterų bendruomenės prisijungianti, „Garden Gourmet“ augalinio maisto ambasadorė Vilma Kapočienė, kuri teigia, kad dviračio mynimas ženkliai prisidėjo prie geresnės jos gyvenimo kokybės. 

Didėjanti ir stiprėjanti bendruomenė

Į moterims skirtas, važinėjimo dviračiais treniruotes, Valakampiuose, bendramintės renkasi jau trečius metus. Kaip teigia idėjos iniciatorė Vita Vitkutė-Degutienė, kiekvienais metais dalyvaujančių moterų skaičius vis auga.

„Pamenu, kad kai pirmą kartą mynėme, mūsų buvo 47 moterys. Dabar, į kiekvieną vasaros trečiadienį vyksiančias treniruotes, susirenka maždaug po 70-100 moterų, kartais net tenka ir sustabdyti registraciją, nes tiesiog netilptume. Tai, kad ši iniciatyva taip išaugo, aš labai vertinu ir branginu. Žmonės, kurie prieš aštuonerius metus prisijungė prie pirmo 100 km mynimo dviračiu, dabar projekte savanoriauja, skiria savo laiką. O tai – bene brangiausias dalykas. Manau, kad kartu esam stiprūs ir turime gražią misiją – kviečiame kuo daugiau moterų rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, ir tą daryti, prisijungiant prie palaikančios bendruomenės. O bendravimo džiaugsmas irgi labai svarbi to dalis – gi kartu su bendraminčiais daug lengviau”, – sako iniciatyvos sumanytoja.

Tam, jog tokios iniciatyvos itin reikalingos ir padeda pasiekti išsikeltų tikslų bei pajusti moterišką bendrystę, pritaria ir žinoma TV laidų vedėja bei knygų autorė Beata Nicholson, kuri praėjusiais metais pirmą kartą sudalyvavo šiame renginyje.

„Praėjusiais metais, po daugelio metų planavimo, pagaliau pavyko sudalyvauti „Minam 100“ renginyje. Galiu patikinti, kad tai buvo pati nuostabiausia patirtis – visų pirma dėl to, kad  visi gali įveikti šią trąsą. O kai mini kartu su kitomis bendramintėmis, atsiranda ir daugiau energijos bei jėgų. Džiaugiuosi susibūrusia bendruomene bei šia Vitos Vitkutės-Degutienės įkvėpta iniciatyva. Daugelis mūsų bandome pakeisti gyvenimo būdą, sakome sau, jog štai, parsisiųsiu programėlę, nusipirksiu knygą, tačiau žmogus taip greitai nepasikeičia. O tokios veiklos, kaip ši yra vienas efektyviausių būdų ir pradėti daugiau sportuoti, ir susiformuoti gerus įpročius. Pati daug metų praktikuoju turistinį bėgimą, o dviračiais daugiausiai tenka minti su vaikais. Norėtųsi daugiau, bet visko suspėti neįmanoma. „Minam 100” sutikau įvairių moterų – ir apkūnesnių, ir lieknesnių, ir vyresnių, ir jaunesnių, minančių plento ar sportinius dviračius, o visas mus suvienijo gera nuotaika ir įkvepiantis entuziazmas.Važinėjimas dviračiu – sportas, kuris tinka visiems ir gali padėti įtraukti daugiau judėjimo į kasdienybę. O judėti reikia, nes kas nejuda – tas sensta”, – teigia žinoma moteris. 

Būdas įveikti problemas

Dviračių sportas V. Vitkutės-Degutienės gyvenime, užima tikrai didelę jo dalį – dviračiu minti mėgdavo ir jos šviesaus atminimo tėtis, vienas garsiausių mikrochirurgų Lietuvoje prof. Kęstutis Vitkus. Taip pat dviratį mėgo ir jos senelis doc. Mečislovas Vitkus, kuris į darbą kasdieną važiuodavo dviračiu. Tad ir pati V. Vitkutė-Degutienė susižavėjo dviračių sportu, kurį stengiasi vis labiau populiarinti. 

Pasak V. Vitkutės-Degutienės, sukurti „Minam 100“ iniciatyvą įkvėpė noras suburti moterų, minančių dviračiais, bendruomenę, kurios Lietuvoje ji buvo pasigedusi. Įkvėpta savo artimos draugės, ji socialiniuose tinkluose parašė žinutę su kvietimu kartu minti dviratį ir pamatė, kiek daug moterų atsiliepė, jausdamos poreikį kartu prasmingai praleisti laiką. 

„Projektą įkvėpė mano pačios meilė dviračiui – pati patyriau, kiek daug asmeninių problemų galima išspręsti pasitelkiant fizinį krūvį. Kiek daug laimės gali suteikti buvimas gamtoje bei laikas sau. Atrodo, kad tai – tik dviračio mynimas, tačiau kiek daug galima juo pasiekti ar net pakeisti tai, kaip gyveni. Dviračių sportas suteikia labai daug pasitikėjimo savimi ir yra tarytum kelias į laimę“, –  dalinasi patirtimi V. Vitkutė-Degutienė.

Jai pritaria jau trečius metus projekte dalyvaujanti augalinio maisto ekspertė Vilma Kapočienė, pasak kurios, mynimas dviračiu – tikra atgaiva ir puikus būdas pagerinti savijautą.

„Išgirdusi apie šią iniciatyvą nedvejodama nusprendžiau prie jos prisijungti – judėjimas užima nemažą dalį mano gyvenimo, stengiuosi kasdienybėje būti kuo aktyvesnė ir skatinu kitus ieškoti būdų, kaip kuo daugiau judėti ir sveikai gyventi. Mynimas kartu su kitomis moterimis – ne tik puikus būdas pasijusti bendruomenės dalimi, bet ir geros nuotaikos užtaisas – visos kartu aktyviai praleidžiame laiką gamtoje bei dalinamės pozityvia energija“, – tikina V. Kapočienė. 

Dėmesys ilgaamžiškumui  

Anot V. Kapočienės, mynimas dviračiu, kaip ir sveikatai palanki mityba, yra ilgaamžiškumą lemiantys veiksniai. Tyrimai rodo, jog dalį gyvūninės kilmės produktų pakeitus augaliniais, mirties tikimybė sumažėja net 10 proc. (JAMA Internal Medicine, 2020, July 13th). Taip pat, mitybos praturtinimas augaliniais produktais ženkliai prisideda prie geresnės širdies ir kraujagyslių sveikatos. 

„Pati prieš pusantrų metų atsisakiau mėsos  ir į savo mitybą įtraukiau daug augalinės kilmės produktų bei galiu drąsiai tvirtinti, jog tai man padeda kasdien jaustis daug geriau ir lengviau. Mitybos pokyčiai išsprendė prieš tai buvusias sveikatos problemas. Prie to prisidėjo ir aktyvi  fizinė veikla, kuri yra neatsiejama nuo geros savijautos – tiek fizinės, tiek ir dvasinės. Kai su „Nestlé Baltics“ kolegomis organizuojame bendras veiklas, visada renkamės aktyvius laiko praleidimo būdus – plaukiam baidarėmis, dalyvaujame žygiuose, žingsnių iššūkiuose, o šią vasarą, visi drauge, minsime dviračius. Šitaip jaučiamės daug energingiau, stipriname tarpusavio ryšius bei padedame sau būti sveikesniais“, – dalinasi V. Kapočienė.

Augalinio maisto ekspertei antrina ir V.Vitkutė-Degutienė, kuri primena, jog fizinis aktyvumas gali ne tik padėti sustiprinti širdį, bet ir nuolat  džiaugtis gera nuotaika. 

„Fizinis krūvis padeda žmonėms būti laimingesniems, nes jo metu organizme gaminasi endorfinai – laimės hormonai. Su moterimis tarpusavyje juokaujame, jog mynimas dviračiu net gelbsti santuokas – susipykus su vyru ar draugu, sėdi ant dviračio ir mini, kol išmini visą susikaupusį pyktį,  o tada, pasitaisius nuotaikai, grįžti jau visai kitokia namo. Ir streso, ir pykčio –  kaip nebūta!“, – šypsosi  V. Vitkutė-Degutienė.

Rinks lėšas geriems tikslams

„Minam 100” pradininkė teigia, jog šiemet ir toliau iniciatyvos metu bus renkamos lėšos dviračių mokykloms bei radarams, fiksuojantiems automobilių greitį keliuose. 

Prie projekto „Minam 100“ jau ne pirmus metus prisideda ir bendrovė „Nestlé Baltics“ kartu su augalinio maisto prekės ženklu „Garden Gourmet“, kurie remia treniruočių organizavimą bei reikalingos įrangos įsigijimą.

Treniruotės prasideda birželio 5 d., 18 val., Valakampiuose, „VitkusClinic“ kiemelyje. Į nemokamas treniruotes moterys galės rinktis kiekvieną vasaros trečiadienį. Neturinčios dviračių ar kitos reikalingos įrangos – irgi laukiamos, kadangi bus galimybė naudotis nemokama įranga, kurią suteiks iniciatoriai. Iniciatyvą vainikuos rugsėjo 7 d. vyksiantis renginys, kurio metu dalyviai mins 100 km ir rinks lėšas labdarai.