Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Mitybos piramidės statytojai iš Kučiūnų krauna kuprines kelionei

Back to Press releases
Lietuva,
Vasaris 09, 2011

Konkurso "Statome mitybos piramidę" tikslas - 6-7 klasių moksleiviams netradiciniu būdu pristatyti atnaujintą maisto pasirinkimo piramidę, kurią neseniai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mokiniai buvo kviečiami lyginti, kaip skiriasi jų kasdienė mityba nuo šiuo metu rekomenduojamos sveikos mitybos principų, o tuomet - panaudojant maisto produktus kurti skulptūras ir fotografuoti įspūdingiausias statybų akimirkas. Konkursui pateiktos nuotraukos buvo vertinamos atsižvelgiant į skulptūros kūrėjų originalumą bei nuotaiką. Taip pat buvo svarbūs dalyvių skaičius bei nuotraukos pavadinimas.

 
Nuotraukų konkurso "Statome mitybos piramidę" nugalėtojais tapo Lazdijų rajono Kučiūnų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie bus apdovanoti smagia išvyka ir džiaugsis žiemos sporto malonumais.
 

Antrąja ir trečiąja vietas pasidalino Kauno "Nemuno" vidurinė ir Kėdainių rajono "Dotnuvos" pagrindinė mokyklos. Konkurse varžėsi net 46 komandos iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskričių mokyklų.

"Šia akcija išlaikėme pažadą "Sveikatiados" dalyviams linksmai mokytis apie sveiką mitybą. Siekėme atkreipti mokinių dėmesį, į produktus, kuriuos jie vartoja. Raginome įvertinti, ar jų gyvenimo būdas atitinka naująją maisto pasirinkimo piramidę", - aiškino akcijos organizatorė Kristina Tylaitė.

Konkurso nugalėtojai, Kučiūnų pagrindinės mokyklos moksleiviai, džiaugiasi pergale ir ruošiasi kelionei pačiuožinėti ant ledo. Kučiūnų mokyklos mokytojos tvirtino, kad šis konkursas buvo labai vertingas ir jų pedagoginėje praktikoje. "Gavusios rekomendaciją supažindinti moksleivius su naująja sveikos mitybos piramide sunerimome, kad ji netaptų dar vienu plakatu valgykloje ant sienos. Konkursas įtraukė moksleivius į kūrybinį procesą, kuriame jie patys atliko eksperimentą, o vėliau surado sprendimą, kaip mitybos piramidę pristatyti savo bendramoksliams", - sakė Kučiūnų mokyklos "Sveikatiados" ambasadorė mokytoja Alvyra Bakšienė.

Maisto pasirinkimo piramidė - tai pagrindinių tinkamos mitybos principų iliustracija, kurioje atvaizduotas rekomenduojamas suvartojamų maisto produktų grupių santykis. Mitybos specialistai teigia, kad daugiausia reiktų suvartoti tų produktų, kurie priklauso pamatinėms piramidės dalims. Neseniai patvirtinta Sveikatos apsaugos ministerijos naujoji maisto pasirinkimo piramidėje vaizduojama suvartojamo vandens ir fizinio aktyvumo svarba.

Apie projektą "Sveikatiada"Projektas "Sveikatiada" (buv. "Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymo mokyklose" projektas) yra įgyvendinamas jau trečius mokslo metus. Pradėtas vykdyti Panevėžio apskrityje, praėjusiais metais sulaukė didelio Vilniaus ir Kauno apskričių bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenių dėmesio. Šiais mokslo metais "Sveikatiada" tęsia veiklą Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskričių mokyklose. "Sveikatiados" šūkis - "Sveikai gyventi yra smagu".

Projektą remia ir jame dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas, kompanijos "Kraft Foods Lietuva", "Nestle Baltics", "Coca Cola HBC Lietuva", "Suslavičius-Felix", "Vilniaus margarino gamykla" ir "Euro RSCG PR". Projekto vykdytojas - labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas".

Duomenų šaltinis: www.sveikatiada.lt

Article Type