Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Liepa 21, 2017

„Nestlé“ tyrimų instituto mokslininkų išvada: vanduo gerina protinę veiklą ir atmintį

<br />

Bottle Water

„Nestlé“ tyrimų instituto ir Kalifornijos universiteto mokslininkai nustatė, kad pakankamas suvartojamo vandens kiekis gali pagerinti kognityvinę funkciją, atmintį ir padėti geriau sutelkti dėmesį. Todėl rekomenduojama nepamiršti kasdien išgerti pakankamą pagal organizmo poreikius skysčių kiekį.

Mitybos ir sveikos gyvensenos specialistai nuolat pabrėžia būtinybę gerti pakankamą kiekį vandens. Vandens nauda organizmui, tiksliau – protinei veiklai, įrodyta ir mokslininkų.

„Nestlé“ tyrimų institutas kartu su Kalifornijos universiteto mokslininkais siekė išsiaiškinti, kokią įtaką organizmui daro per mažas ir pakankamas skysčių suvartojimas. Buvo tiriama, kokią įtaką vanduo daro 9-12 m. vaikų kognityvinei funkcijai, gebėjimui įsiminti ir sutelkti dėmesį. Nustatyta, kad vaikai, kurie dienos metu išgeria pakankamą vandens kiekį, geriau atlieka protines užduotis ir atminties lavinimo testus, taigi jie gali pasiekti ir geresnių mokymosi rezultatų.

„Mūsų tyrimas patvirtino, kad vandens gėrimas yra naudingas vaikų kognityvinei funkcijai“, – sako Simona Ghetti, Kalifornijos universiteto Devise mokslininkė ir tyrimo bendraautorė.

Tyrime dalyvavo 52 vaikai nuo 9 iki 12 metų amžiaus. Skirtingomis dienomis jiems buvo duodamas išgerti skirtingas kiekis vandens tiriant, kaip išgeriamo vandens kiekis paveikia jų gebėjimą atlikti įvairias kognityvines užduotis ir testus. Tyrėjai vaikų hidratacijos būseną stebėjo tirdami jų šlapimo mėginius ir vertindami specifinių rodiklių svyravimus.

Rezultatai parodė, kad tie vaikai, kurių šlapimo mėginiuose specifiniai rodikliai rodė mažesnius svyravimus, lyginant mėginius vandens gėrimo dieną ir dieną, kai vandens nebuvo gerta, kognityvinius testus atliko kur kas geriau tą dieną, kai gavo papildomai išgerti vandens. Tai reiškia, kad vaikai, reguliariai vartojantys pakankamą skysčių kiekį, pasižymi geresne kognityvine funkcija, jų darbinė atmintis veikia geriau ir jie geba labiau sutelkti dėmesį.

Article Type