Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Mar 22, 2016

“Nestlé” suvokia savo pareigą tausoti vandens išteklius

<br />

“Nestlé” suvokia savo pareigą tausoti vandens išteklius

 

“Geras maistas, geras gyvenimas” - tai pažadas, kurį davėme milijardams savo vartotojų visame pasaulyje. Siekdami tesėti šį pažadą mes užtikriname, kad mūsų produktai bei paslaugos yra saugūs ir aukštos kokybės. Mes taip pat pripažįstame savo pareigą vandenį naudoti efektyviai kaip tik įmanoma.

Iki 2030-ųjų pasaulio pramonės, žemės ūkio ir bendruomenių vandens paklausa pasiūlą viršys 40 proc. Todėl būdama didžiausia pasaulyje maisto ir gėrimų sektoriaus kompanija “Nestlé” gali įnešti reikšmingą indėlį sprendžiant šią problemą ne tik savo gamyklose, bet ir tiekimo grandinėse bei kitose veiklos srityse.

Kiekviena įdiegta naujovė yra žingsnis tvaresnės verslo ir bendruomenių, kuriose dirbame, ateities. Tai dalis to, kas mes vadiname bendrųjų vertybių kūrimu.

Mes žinome, kad saugoti vandenį yra mūsų darbas, ir štai dešimt būdų, kaip mes tai darome:

  1. Perdirbame ir panaudojame iš naujo

Mūsų kavos gamykloje Vietname panaudotas vanduo ir filtruojamas ir vėl panaudojamas gamyboje. 2015 metais mes perdirbome arba iš naujo panaudojome 7,7 mln. kubinių metrų vandens -tai yra 5,5 proc. viso mūsų suvartojamo vandens.

  1. Mažiau vandens naudojame gamyboje

Šiandien vandens kiekis, reikalingas pagaminti vienai tonai mūsų produkcijos, yra 41 proc. mažesnis nei buvo prieš 10 metų. Mūsų gamyklose įgyvendinti 362 vandens taupymo projektai padeda per metus sutaupyti dar 1,7 mln. kubinių metrų vandens.

  1. Nuolat diegiame naujus metodus ir technologijas

Vietname kavą auginančius ūkininkus mokome naudoti drėkinimo technologijas ir nuolat fiksuoti augalų gaunamą vandens kiekį. Taip pat su vietos mokslininkais diegiame trumpalaikės orų prognozės modelį, kuris orų prognozę atnaujins kas 6 valandas ir leis ūkininkams tiksliau numatyti kritulių laiką ir kiekį.

  1. Adaptuojame naujas technologijas gamyklų vėsinimui

Nauja sauso aušinimo sistema mūsų pieno gamykloje Azoruose reiškia, kad mums nebereikia naudoti daug jūros vandens vėsinti pieno miltelių gamybos įrangai. Ši sistema leido pernai sutaupyti tiek vandens, kad jo užtektų užpildyti 240 olimpinių plaukimo baseinų.

  1. Telkiame partnerius vandens taupymo iniciatyvoms

Mūsų gamykla Indijos Karnatakos valstijoje dirba su vietos valdžia ir ūkininkais prie bandomųjų projektų, kurie ryžių ir sukranendrių augintojams padės taikyti efektyvesnius metodus auginant šiuos vandeniui reiklius augalus. Bendri mūsų visų veiksmai gali prisidėti prie tvaraus ilgalaikio vandens vartojimo.

  1. Kuriame “nulio vandens” gamyklą Kalifornijoje

Mes rekonstruojame mūsų pieno gamyklą Kalifornijoje, kad ji perdirbtų ir panaudotų vandenį, išgaunamą pieno gamybos proceso metu. Iki šių metų pabaigos pabaigę šią rekonstrukciją kasmet išsaugosime 98 tūkst. kubinių metrų vandens.

  1. Padedame ūkininkams taupyti vandenį

Padėjome įrengti mineralinio vandens surinkimo punktus Panamos pieno ūkiuose. Tai reiškia, kad ūkininkai ir ilgu sausrų sezonu gali išlaikyti savo galvijus geros fizinės būklės, o primilžis padidėjo 10 proc.

  1. Tiekiame švarų vandenį ir sanitarijos paslaugas

Įgyvendinus mūsų bendrus projektus su Tarptatine Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugija, beveik 230 tūkst. žmonių kakavos auginimo regionuose Dramblio Kaulo Krante turi geresnę prieigą prie švaraus vandens bei santarijos ir higienos paslaugų. Su Raudono Kryžiaus draugija dirbame nuo 2002 metų, o 2014-aisiais atnaujinome partnerystę dar penkeriems metams.

  1. Geriname prieigą prie vandens ir sanitarijos paslaugų

Prie “Nestlé” gamyklų Pakistane buvo pastatyti septyni geriamojo vandens įrenginiai. Pasirašę vadinamąjį pasaulinį WASH įsipareigojimą mes užtikiriname, kad kiekvienas “Nestlé” darbuotojas darbo vietoje turi prieigą prie saugaus vandens ir visus kokybės standartus atitinkančių sanitarijos bei higienos paslaugų.

  1. Edukuojame jaunąją kartą

Mūsų vandens buteliuose prekės ženklas “Eco De Los Andes” remia Argentinos mokyklose vykdomą “Žaliojo kaspino” programą, kuria siekiama didinti informuotumą apie būtinybę tausoti vandenį. Savanoriai “Nestlé Waters” darbuotojai nuolat lanko mokyklas ir padeda mokytojams su vaikais kalbėti apie aplinkosaugą ir aplinkos tvarumą.

Article Type