Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Birželis 05, 2017

„Nestlé Baltics“ tyrimas: naktį užkandžiauja 7 proc. lietuvių

<br />

Užkandžiavimas

„Nestlé Blatics“ užsakymu Baltijos šalyse atliktas reprezentatyvus tyrimas parodė, kiek Lietuvos gyventojų ir kuo mėgsta pasivaišinti, kad iki pietų ar vakarienės apmalšintų alkį.

Tyrimo metu nustatyta, kad išvis neužkandžiauja vos kas trečias Lietuvos gyventojas. Patys populiariausi pasirinkimai užkandai – vaisiai, šokoladas, riešutai ir džiovinti vaisiai. Iš gėrimų – arbata ir kava.

Jei ryte ir dieną populiariausias užkandžių pasirinkimas – vaisiai, šokoladas, riešutai ir džiovinti vaisiai, naktimis po vaisių pagal populiarumą atsiduria perdirbti mėsos gaminiai.

Naktimis užkąsti mėgsta 7 proc. Lietuvos gyventojų. Net 41 proc. užkandžiaujančių naktimis prisipažino, kad alkį slopina būtent mėsos gaminiais (dešrelės, kumpis ir pan.).

„Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktu tyrimu norėjome išsiaiškinti, kiek gyventojų apskritai užkandžiauja ir kuo dažniausiai bandoma greitai numalšinti alkį. Pastebima, kad su amžiumi sąmoningumas ir sveikos gyvensenos pasirinkimas didėja, nes užkandžius naktį dažniausiai renkasi jauniausia amžiaus grupė“, – pastebėjo „Nestlé Baltics“ korporatyvinių reikalų vadovė Ariana Rastauskaitė.

Pagal tyrimo duomenis, naktimis užkandžiauja net 11 proc. jaunuolių (18-25 m. amžiaus), kai 26-35 m. amžiaus grupėje tokių yra tik 4 proc.

Reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą „Nestlé Baltics“ užsakymu bendrovė „Nielsen“ atliko 2015 m. vasarį. Tyrimo metu apklausta po 1000 18-60 m. amžiaus respondentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Article Type