Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Mar 22, 2017

Minėdama Pasaulinę vandens dieną, „Nestlé“ ragina nešvaistyti vandens

Nestle Water

Kovo 22 diena visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė vandens diena. Nors tokiems regionams kaip Baltijos šalys geriamas vanduo atrodo duotybė,  daugelis pasaulio valstybių kenčia nuo didelio gėlo vandens trūkumo. Specialistai prognozuoja, kad ateityje gėlo vandens atsargos pasaulyje tik mažės, todėl šių išteklių išsaugojimas jau tapo iššūkiu visai pasaulio bendruomenei. Prisidėdama prie globalių pastangų išsaugoti gėlo vandens atsargas, viena didžiausių pasaulyje maisto produktų ir gėrimų gamintojų „Nestlé“ skelbia iniciatyvą „Kam švaistyti vandenį?“.

Pasaulinė geriamojo vandens trūkumo statistika verčia sunerimti:

  • 1,8 mlrd. pasaulio gyventojų geria išmatomis užkrėstą vandenį;
  • 663 mln. pasaulio gyventojų trūksta geriamojo vandens šaltinių;
  • net 80 proc. vandens nuotekų pasaulyje grįžta į ekosistemą ir nėra išvalomos bei dar kartą panaudojamos.

Bendrovė „Nestlé“ ragina pasaulio kompanijas nešvaistyti geriamojo vandens ir naudoti perdirbtą nuotekų vandenį. „Nestlé“ savo gamyklose jau diegia inovacijas, leidžiančias žymiai sumažinti gėlo vandens naudojimą gamyboje.

Būdama viena maisto produktų ir gėrimų gamybos lyderių, „Nestlé“ pirmoji savo gamyklose įdiegė vadinamąją „zero water“ technologiją, leidžiančią gamybos procese naudoti iš žaliavų išgautą ir perdirbtą vandenį. Pirmą kartą ši technologija buvo pristatyta 2014 m. Meksikoje esančioje pieno produktų gamykloje.

Dabar „Nestlé“ „zero water“ technologiją diegia ir pieno perdirbimo gamykloje Modesto mieste, Kalifornijoje (JAV). Iš viso Kalifornijoje, kuri jau kurį laiką kenčia nuo sausrų ir senkančių gėlo vandens atsargų, „Nestlé“ turi 9 gamyklas. Skaičiuojama, kad „zero water“ technologija vien Modeste esančioje gamykloje per metus leis sutaupyti per 250 mln. litrų gėlo vandens. Maždaug tiek vandens vidutiniškai per mėnesį sunaudoja 100 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Taip pat visame pasaulyje esančiose 80 gamyklų „Nestlé“ jau rado būdų geriamojo vandens naudojimą sumažinti iki 30 proc. Vien dviejose ledų gamyklose Kalifornijoje bendrovė diegia inovacijas, leisiančias sutaupyti dar 100 mln. litrų geriamojo vandens, naudojamo šaldymo sistemose.

Milijonus litrų gėlo vandens bendrovė išsaugo ir gamyklose naudodama išvalytą nuotekų vandenį. Tobulindama aušinimo technologiją visose vandens išpilstymo į butelius gamyklose Kalifonijoje ir pritaikydama ją vietoj gėlo vandens naudoti išvalytą nuotekų vandenį, „Nestlé“ tikisi per metus sutaupyti dar 220 mln. litrų geriamojo vandens.

Visos šios inovacijos vienai didžiausių pasaulyje maisto produktų ir gėrimų gamintojų per metus leis išsaugoti 576 mln. litrų geriamojo vandens. Tiek vandens vidutiniškai per mėnesį sunaudoja per 230 tūkst. lietuvių.

„Nestlé“ ragina ir kitas pasaulines gamybos įmones prisidėti prie taupaus vandens naudojimo ir nešvaistyti nuotekų vandens. Bendrovė tiki, kad vieningos pasaulinės bendruomenės pastangos leis išsaugoti senkančias geriamojo vandens atsargas.

Article Type