Kakavos produktų planas2012 m. vasario 23 d., Vilnius

Šokolado mėgėjai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo šiol galės mėgautis dar skanesniais šokoladiniais batonėliais KIT KAT, nes dabar jų gamyba susieta su „Kakavos produktų planu“ („The Cocoa Plan“) – visuotinai vykdoma „Nestlé“ programa, kurios tikslas – pagerinti kakavmedžius auginančių ūkininkų gyvenimo sąlygas visame pasaulyje.

Padarykime pertrauką

Pagrindinis „Nestlé“ siekis – leisti džiaugtis gyvenimu ir mėgautis nepaprastai skaniu šokoladu. Kuriant „Nestlé“ veiklos principus atsižvelgta ir į viso pasaulio kakavmedžius auginančius ūkininkus, su kuriais bendradarbiaujama, ir į Baltijos šalių gyventojus, kasdien norinčius mėgautis šokoladiniais batonėliais KIT KAT. Štai kodėl imtasi siekti užtikrinti geresnes ūkininkų gyvenimo sąlygas kakavą gaminančiose šalyse. „Nestlé“ tiekia itin kokybiškus kakavmedžių sodinukus, teikia paramą, be to, moko ūkininkus užtikrinti kakavmedžių plantacijų pelningumą ir nedaryti žalos gamtai, gerina tiekimo grandinę, padeda vaikams įgyti išsilavinimą ir susikurti geras gyvenimo sąlygas, tobulina vandens tiekimo ir medicinos paslaugų sistemą. „Kakavos produktų planas“ jau vykdomas Dramblio Kaulo Krante, kuriame kakavos pagaminama daugiausia; bei Ekvadore ir Venesueloje, kur pagaminama daugiausia aukščiausios kokybės kakavos.

Galvodama apie KIT KAT mėgėjus Baltijos šalyse, „Nestlé“ siūlo šokoladinius batonėlius, kuriais galite pavaišinti draugus ir kuriuos gaminant naudojama kuo daugiau natūralių produktų.

Bendrosios investicijos

Per ateinančius dešimt metų „Nestlé“ ketina investuoti 110 mln. Šveicarijos frankų į kakavos gavybą ir taip skatinti bendrosios vertės kūrimą; tai yra beveik dukart daugiau nei buvo išleista per pastaruosius 15 metų (60 mln. Šveicarijos frankų).

Įgyvendindama „Kakavos produktų planą“, „Nestlé“ ketina:

  • Padėti gerinti socialines sąlygas. „Nestlé“ yra pirmoji pasaulyje maistą gaminanti įmonė, bendradarbiaujanti su FLA („Fair Labor Association“) asociacija – nepriklausoma ne pelno siekiančia kelių tarpininkų iniciatyva, siekiančia išsiaiškinti, ar produkciją į fabrikus tiekiančiose kakavmedžių plantacijose nedirba vaikų. Gavusi įrodymų, kad yra dirbančių vaikų, FLA išsiaiškins pagrindines šio reiškinio priežastis ir patars „Nestlé“, kaip jas patikimai ir visam laikui pašalinti. Tiriamasis darbas pradėtas šiais metais (2012 m.) daugiausia kakavos eksportuojančioje valstybėje – Dramblio Kaulo Krante. 2012 m. pavasarį bus paskelbta viešoji ataskaita, kurios išvados lems tolesnius „Nestlé“ veiksmus.

  • Iki 2015 m. surengti mokymus 30 000 kakavmedžius auginančių ūkininkų apie augalus ir jų dauginimą. „Nestlé“ ūkininkų mokymo programa padės kakavmedžius auginantiems žmonėms įsisavinti ekologiško ūkininkavimo principus, gauti didesnį derlių ir pagerinti augalų kokybę, taip pat gauti didesnes pajamas iš kakavmedžių ūkių.

  • Iki 2019 m. pristatyti 12 mln. gausų derlių duodančių, ligoms atsparių sodinukų. Jau pristatyta daugiau nei milijonas sodinukų, kuriais ūkininkai gali atsodinti senesnes arba mažą derlių duodančių kakavmedžių plantacijas.

Dukart skanesnis šokoladinis batonėlis KIT KAT

Niekas nenuginčys, kad valgyti šokoladą – didžiulis malonumas! Nuo šiol galėsite ne tik mėgautis pienišku šokoladu aplietu traškiu vafliu, bet ir būti tikri, kad šokoladinio batonėlio KIT KAT gamyba yra glaudžiai susijusi su geresnėmis kakavmedžius auginančių ūkininkų gyvenimo sąlygomis. Dėl to šokoladinis batonėlis bus dukart skanesnis! Nuo šių metų pradžios iš ekologiškai užaugintos kakavos pagamintų šokoladinių batonėlių KIT KAT galima įsigyti prekybos centruose, kioskuose ir degalinėse. Galėsite mėgautis jums gerai pažįstamo ir puikaus skonio šokoladiniais batonėliais KIT KAT.

UTZ: nepriklausomi sertifikatai

„Nestlé“ bendradarbiauja su „UTZ Certified“ – nepriklausoma tarptautine ne pelno siekiančia organizacija, siekiančia užtikrinti atsakingą „Kakavos produktų plano“ vykdymą. Bendradarbiaudama su „Nestlé“, „UTZ Certified“ išduoda sertifikatus „Kakavos produktų plano“ partnerių kooperatyvams. „UTZ sertifikavimo programos tikslas yra trejopas: ekonominių ir socialinių ūkininkų bei jų bendruomenių gyvenimo sąlygų gerinimas; skaidrumas, leidžiantis užtikrinti, kad kakava pagaminta taikant bendradarbiavimu pagrįstus principus; siekis, kad pirkėjai ir toliau galėtų skanauti pamėgtus saldumynus visiškai ramūs dėl atsakingo požiūrio į juos gaminant naudotą kakavą“, – sako Daan de Vries, UTZ kakavos skyriaus vadovas. „Džiugu, kad tokia didelė ir žinoma organizacija kaip „Nestlé“ rinkai pristato sertifikuotus kakavos produktus.“

Susijusi informacija:

„Nestlé“ sukūrė „Kakavos produktų planui“ skirtą svetainę. „Kakavos produktų planui“ skirtoje svetainėje naudotojai ras informacijos apie nuoseklius kakavos gavybos principus. Ant pakuočių ir kt. atspaustas „Kakavos produktų plano“ logotipas bus nuoroda pirkėjams, kuriems svarbu, kad į „Nestlé“ pagamintus saldumynus būtų dedama ekologiškai ir atsakingai išaugintos kakavos.

Susijusių svetainių nuorodos:

http://www.thecocoaplan.com/

www.cocoainitiative.org
www.worldcocoafoundation.org
www.treecrops.org
www.utzcertified.org
www.cocoafarming.org.uk

Susiję CSV filmai:
Sustainable Cocoa: Côte d’Ivoire
Coffee growing: sustainable farming, Vietnam